4×4 klahvistik ja Arduino

Selles postituses pöörame tähelepanu klahvistikele (keypad), mida saame hõlpsasti Arduinoga ühendada ja mingit informatsiooni edasi anda. Seda saab kasutada näiteks koodiluku ja kalkulaatorite loomisel. Klahvistikke on loodud erineva suuruse ja tehnoloogiaga. Minul on hetkel laual 4×4 painduv ja nuppudega klahvistik.

Klahvistiku tööpõhimõte

Põhimõttelt on need kõik sarnased. Nupud on paigutatud ridadesse ja veergudeses. Meie puhul siis 4 rida ja 4 veergu. Millist nuppu vajutatakse tuvastataksegi rea ja veeru ristumise kohas.

Klahvistiku ühendamine Arduinoga

Kasutamiseks ühendame need Arduino pesadesse 2-9.

Ja et meil oleks lihtsam koodi kirjutada laeme alla teegi library.zip faili ning lisame selle programmi Sketch>Include Library>Add .ZIP Library…

Nüüd enne koodi kirjutamist peame lisama Keypad.h teegi ja ülejäänud koodi. Esialgu loome koodi, mis tuvastab kasutaja klahvivajutusi ning kuvab need konsooliaknas.

Funktsionaalsuse lisamine

Lisame natuke funktsionaalsust ja tekitame nö. suletus ukse kontrolli. Kui kasutaja on parooli õigesti sisestanud, siis avame “ukse” ja näitame rohelist LED’i. Kui uks on suletud, siis punast. Koodi kontrollimisel kasutame lihtsat meetodit. Kui esimene sümbol on arvatud, siis kontrollime järgmist jne. Kui kõik arvatud, siis * või # abil saame “ukse” jälle sulgeda.

Igaks juhuks joonise ka :)

Ülesanded

Lisan siia mõningad ülesanded lahendamiseks. Kui hätta jääd, siis võid abi leida Arduino kursuselt: https://www.metshein.com/course/arduino/

 1. Suhtle kasutajaga läbi LCD ekraani
 2. Kasuta helisignaale klahvivajutustel
 3. Kasuta “ukse” avamiseks servomootorit, releed vms
 4. Muuda kood turvalisemaks. Kaitse näiteks spämmimise ees – et kui kasutaja on vajutanud ühe sümboli rohkem kui paroolis on märke, hakkab midagi vilkuma või karjuma
 5. Loo projekt, kus ma saan sisse/välja lülitada “erinevate ruumide” valgustuse ja võimalus neid korraga sisse/välja lülitada.
 6. Muuda süsteem juhmevabaks (bluetooth või wifi)
jaanuar 4, 2017

0 responses on "4x4 klahvistik ja Arduino"

  Jäta sõnum/küsimus

  Meist

  metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

  metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

  Autorist ja kontakt: kliki siia

  Hetkel õpivad:

  There are no users currently online

  Kontrolli tunnistust

  Tööribale