Raspberry Pi

Kursuse eesmärk on anda õpilastele teadmised Linux operatsioonisüsteemist ja skriptimisest. Selleks paigaldatame Raspberry Pi seadmele Debian Linux operatsioonisüsteemi Raspian Pi OS ja lisatame SSH ja VPN lahendused, mis võimaldavad seadmele eemalt ligipääsu.

Kursuse käigus tutvustatakse õpilastele Linux käsurida Terminali, mille abil on võimalik juhtida operatsioonisüsteemi. Samuti õpetatakse Bash programmeerimist. Kursuse lõpuks paigaldame Apache ja Nginx veebiserveri, koos andmebaasi ja php toega ning monitooringusüsteemi Uptime Kuma.

Kursuse läbimiseks on vaja Raspberry Pi komplekti, mis peaks sisaldama seadet, mälukaarti ja toiteblokki (15W USB-C). Samuti on vajalik internetiühendus, mis võib olla nii kaabel kui ka Wifi. Hindamise aluseks on kõik tehtud ülesanded.

Kursus annab õpilastele väärtuslikke teadmisi ja oskusi, mis võimaldavad neil töötada IT ja elektroonika valdkonnas. Kursus sobib ka neile, kel on lihtsalt huvi operatsioonisüsteemide, skriptimise ja elektroonika vastu ning kes soovivad oma teadmisi ja oskusi täiendada.

Kuna kursus läks esialgsest plaanist natuke mahukamaks, siis Python skriptimise ja elektroonikakomponentide haldamise Raspberry Pi baasil lisan uuele kursusele.

24 OSALEJAT

Hinnangud

N.A

hinnangut
  • 5 tähte0
  • 4 tähte0
  • 3 tähte0
  • 2 tähte0
  • 1 tähte0

Keegi pole julgenud veel hinnata :)

Osale kursusel
  • 10 years, 1 month
  • Kursuse medal

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale