Kleebiste lõikamine

Kuna täna ei tahtnud PhoneGap kuidagi töötada ning Androidi emulaatorit ajas üks probleem teist taga, siis tekkis mõte, et võiks hoopis midagi muud teha. Mõni aeg tagasi sai Hiinast (loe: aliexpress) tellitud pisike rull kleebitavat vinüülkile. Kunagi :) tuleb täispikk kursus CNC masina kasutamine kodukasutajale, aga seni pisike ülevaade, kuidas asi käib.

Idee ja joonis

Kõigepealt kiire idee Pintrestist. Enamus arvutiga juhitavaid masinaid söövad kenasti vektoris tehtud faile ja seepärast kasutan Adobe Illustratorit. Vektori puhul on oluline, et kõik jooned ja tekstid oleks kurvitud (outline stroke). Kui soovid samu pilte kasutada, siis saad need allalaadida siit: kleebised.ai

Programmi koostamine

Edasi oleks vaja vektorjoonis kuidagi CNC masinale selgeks teha. Kõigepealt kasutan Aspire programmi. Tegemist on tarkvaraga, mis lubab ise joonistada või siis meie puhul importida vektorgraafikat ning määrata tööriistad.

Lõpptulemusena valmib NC-kood (programm), mis sisaldab käske CNC masinale.

Kleebiste lõikamine

Nüüd tuleb see kood ette anda programmile, mis CNC masinat juhib. Minu puhul siis UCCNC.

Natuke ootamist ja kleebised on valmis. Eemaldasin ülearuse kleebise ja lisan maskeerimiskile.

 

märts 11, 2017

0 responses on "Kleebiste lõikamine"

  Jäta sõnum/küsimus

  Meist

  metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

  metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

  Autorist ja kontakt: kliki siia

  Kontrolli tunnistust

  Tööribale