PIR liikumisandur ja Arduino

PIR (Passive InfraRed) liikumisandur on passiivne andur, mis reageerib infrapunakiirgusele. Ehk soojuskiirguse intensiivsusele, olgu selleks loom, inimene või auto. Need tulevad erineva suuruse ja parameetritega ning reeglina katab andurit plastikkuppel, mis läseb läbi infrapunakiirgust. Kupli pisiläätsed on ehitatd nii, et aktiivne ala oleks võimalikult lai. Olenevalt andurist, reageerivad need kuni 15 meetrit ja 100-kraadise ulatusega.

Selle abil saame luua näiteks vargaalarmi, liikumisele reageeriv valgustit, kassiluuki, mis avaneb kui kass lähedale satub, hommikul liikumisele reageerivad kardinad jne. Mul on kasutada HC-SR505 mini ja GH-718C, mille erinevus on ainult reageerimiskaugus.

pir01

Paneme selle siis tööle ka. Teeme näiteks nii, et liikumise peale hakkab LED põlema. Ühendame selleks LED’i Arduino 13. pessa ning PIR sensori signaali juhtme 2. pessa.

pir02

 

 

jaanuar 10, 2017

0 responses on "PIR liikumisandur ja Arduino"

  Jäta sõnum/küsimus

  Meist

  metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

  metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

  Autorist ja kontakt: kliki siia

  Kontrolli tunnistust

  Tööribale