Windows käsurida
Igale arvutile on töötamiseks paigaldatud operatsioonisüsteem (näiteks MS...
Teine võimalus on kasutada juba aastaid tuntud käivitamist START>All Programs>Microsoft Office>Microsoft Excel 2010. Kasutades operatsioonisüsteemina MS Windows 7, pakutakse meile hulga mugavusi. Üks nendest on enimkasutatavad programmid, mis kuvatakse kohe, kui olete START nupule vajutanud.
Hoides hiirekursorit näiteks programmi nimel, millel on lõpus noolemärk, siis kuvatakse ka programmis viimati avatud dokumendid.
Programmi käivitamisel avatakse paljude lahtritega tühi dokument, mida nimetatakse töövihikuks. Kes programmi esimest korda näeb, võib Excel kasutajaliides keeruline tunduda. Saame sellega siis tuttavaks ehk vaatame millistest osadest see koosneb.
Microsoft Excel 2010 programmiaken jaguneb kaheks:
– lindiriba
– töölehe ala
Lindiriba kõige olulisem osa menüüd, mis on jaotatud vastavatesse gruppidesse. Igal menüügrupil on kindel ülesanne ja osad grupid ilmuvad välja alles mõnda kindlat operatsiooni teostades.
Lisaks menüüle on lindiribal:
Vaikimisi on meie töövihikus kolm töölehte, mida nimetatakse ka arvutustabeliteks. Töölehesakil on vastava lehe nimi – Leht1, Leht2 ja Leht3. Töölehtede vahel liikumiseks klikkige hiirega sakil.
Excel võimaldab meil sakke vastavalt soovile ümber nimetada – hoia uus nimi lühike ja arusaadav. Töölehtede lisamiseks kliki sakkide lõpus olevale nupule‘Lisa tööleht’
Kustutamiseks tee vastavale sakile hiirega paremklikk ning vali ‘Kustuta’.
Tööleht ise jaguneb veergudeks ja ridadeks, mille ristumiskohta nimetatakse lahtriks. See kõik moodustabki ruudustiku, milleks tabelitöötlusprogrammid mõeldud on.
Veergusid tähistatakse tähtedega A, B, C, D, jne. Read aga tähistatakse numbritega 1, 2, 3, 4, jne. Lahter tähistatakse vastavalt rea ja veeru tähistele, näiteks C5, mida omakorda nimetatakse lahtriviiteks.
Kiirpääsuriba asub vaikimisi programmi ülemises vasakus nurgas ning kasutaja saab menüüs olevaid käske vastavalt oma soovile lisada või seal eemaldada.
Käskude muutmiseks klikkige menüü viimasel nupul ‘Kohanda kiirpääsuriba’
Avanenud menüüst saad teha soovitud valikuid. Kui nende hulgas soovitud käsku pole, siis kliki Veel käske… ja leia endale sobiv
Microsoft Excel 2010 seadistused on mõeldud töö mugavamaks tegemisel. Võimalik on määrata programmi kujundust, õigekeelsust, salvestamise aega jne. Loomulikult alguses me kohe kõiki suvandeid ei puudu, kuid vaatame olulisemaid.
Suvanditele ligipääsemiseks vali menüüst Fail>Suvandid.
Peale seda avatakse Exceli suvandid, mis on jagatud erinevatesse kategooriatesse ning esimesena kuvatakse ‘Exceliga töötamise üldised suvandid’
Kindlasti oleks tore veenduda, et kasutajanimi oleks teie pärisnimi. Seejärel lisan soovitud fondi ja selle suuruse. Fondi määramisel palutakse teil hiljem programm taaskäivitada!!! Üks seadistus mida ma alati teen, on Kaasa nii palju lehti: 1. Seda sellepärast, et just kõige tihedamini tehakse ühe töölehega dokumente.
Järgmiseks määrame, et õigekeelsuskontrolli sõnastiku keel oleks Eesti, et vältida kirjavigu oma töödes. Ja viimase asjana määrame automaatseks salvestusperioodiks 5min. Kuid ole sellega tähelepanelik, sest suurte dokumentide puhul muutub nii tihedalt salvestamine häirivaks
Kui seaded valitud vajuta OK ja tee programmile taaskäivitus (sulge programm ja pane uuesti tööle).