Excel 2010 – Tööga alustamine

Programmi käivitamine

Microsoft Excel 2010 programmi käivitamiseks on mitu võimalust. Kõige levinum neist on klikkida ikoonil, mis on arvuti töölaual.
04.png

Teine võimalus on kasutada juba aastaid tuntud käivitamist START>All Programs>Microsoft Office>Microsoft Excel 2010. Kasutades operatsioonisüsteemina MS Windows 7, pakutakse meile hulga mugavusi.  Üks nendest on enimkasutatavad programmid, mis kuvatakse kohe, kui olete START nupule vajutanud.

Hoides hiirekursorit näiteks programmi nimel, millel on lõpus noolemärk, siis kuvatakse ka programmis viimati avatud dokumendid.

03.jpg
MS Windows 7 eeliseks on ka otsingu kast, mis leiab väga kiiresti soovitud programmid.
05.jpg

MS Excel 2010 kasutajaliides

Programmi käivitamisel avatakse paljude lahtritega tühi dokument, mida nimetatakse töövihikuks. Kes programmi esimest korda näeb, võib Excel kasutajaliides keeruline tunduda. Saame sellega siis tuttavaks ehk vaatame millistest osadest see koosneb.
06.jpg
Microsoft Excel 2010 programmiaken jaguneb kaheks:
lindiriba
– töölehe ala

Lindiriba

07.jpg

Lindiriba kõige olulisem osa menüüd, mis on jaotatud vastavatesse gruppidesse. Igal menüügrupil on kindel ülesanne ja osad grupid ilmuvad välja alles mõnda kindlat operatsiooni teostades.

Lisaks menüüle on lindiribal:

  1. kiirpääsuriba
  2. tiitelriba
  3. nimeboks
  4. funktsiooni lisamise nupp
  5. valemiriba

Töölehe ala

08.jpg

Vaikimisi on meie töövihikus kolm töölehte, mida nimetatakse ka arvutustabeliteks. Töölehesakil on vastava lehe nimi – Leht1, Leht2 ja Leht3. Töölehtede vahel liikumiseks klikkige hiirega sakil.
Excel võimaldab meil sakke vastavalt soovile ümber nimetada – hoia uus nimi lühike ja arusaadav. Töölehtede lisamiseks kliki sakkide lõpus olevale nupule‘Lisa tööleht’ 

09.jpg

Kustutamiseks tee vastavale sakile hiirega paremklikk ning vali ‘Kustuta’.

10.jpg

Tööleht ise jaguneb veergudeks ja ridadeks, mille ristumiskohta nimetatakse lahtriks. See kõik moodustabki ruudustiku, milleks tabelitöötlusprogrammid mõeldud on.

11.jpg

Veergusid tähistatakse tähtedega A, B, C, D, jne. Read aga tähistatakse numbritega 1, 2, 3, 4, jne. Lahter tähistatakse vastavalt rea ja veeru tähistele, näiteks C5, mida omakorda nimetatakse lahtriviiteks.

12.jpg

Kiirpääsuriba seadistused

Kiirpääsuriba asub vaikimisi programmi ülemises vasakus nurgas ning kasutaja saab menüüs olevaid käske vastavalt oma soovile lisada või seal eemaldada.

Käskude muutmiseks klikkige menüü viimasel nupul Kohanda kiirpääsuriba’

13.jpg

Avanenud menüüst saad teha soovitud valikuid. Kui nende hulgas soovitud käsku pole, siis kliki Veel käske… ja leia endale sobiv

Microsoft Excel 2010 üldseadistused

Microsoft Excel 2010 seadistused on mõeldud töö mugavamaks tegemisel. Võimalik on määrata programmi kujundust, õigekeelsust, salvestamise aega jne. Loomulikult alguses me kohe kõiki suvandeid ei puudu, kuid vaatame olulisemaid.

Suvanditele ligipääsemiseks vali menüüst Fail>Suvandid.

14.jpg

Peale seda avatakse Exceli suvandid, mis on jagatud erinevatesse kategooriatesse ning esimesena kuvatakse ‘Exceliga töötamise üldised suvandid’

15.jpg

Kindlasti oleks tore veenduda, et kasutajanimi oleks teie pärisnimi. Seejärel lisan soovitud fondi ja selle suuruse. Fondi määramisel palutakse teil hiljem programm taaskäivitada!!! Üks seadistus mida ma alati teen, on Kaasa nii palju lehti: 1. Seda sellepärast, et just kõige tihedamini tehakse ühe töölehega dokumente.

Järgmiseks määrame, et õigekeelsuskontrolli sõnastiku keel oleks Eesti, et vältida kirjavigu oma töödes. Ja viimase asjana määrame automaatseks salvestusperioodiks 5min. Kuid ole sellega tähelepanelik, sest suurte dokumentide puhul muutub nii tihedalt salvestamine häirivaks

16.jpg

17.jpg

Kui seaded valitud vajuta OK ja tee programmile taaskäivitus (sulge programm ja pane uuesti tööle).

 

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale