Avamine, lugemine ja salvestamine

Dokumendi avamine

Microsoft Word faili nimetatakse dokumendiks ning selle põhieesmärk on salvestada teksti. Oma arvutis tunned failid ära nende ikooni või lõpu järgi: docx või doc. MS Word saab hakkama ka teiste tekstidokumentidega nagu rtf, txt, odt jpt.

15

Need ikoonid, mis juba automaatselt on külge võtnud Word 2016 ikooni, avanevad topeltklikiga. Muul juhul vali programmi avanedes Ava muud dokumendid.

Avanevas akas saad valida koha, kus dokument asub. Näiteks oma arvutist või SkyDrive. Samas aknas leiad ka viimati avatud dokumendid.

Dokumendi salvestamine

Soovitan interneti olemasolu korral salvestada kõik dokumendid alati pilve – OneDrive. Seega salvestamiseks vali Fail>Salvesta nimega>One Drive>Vali kataloog>Lisa nimi>Salvesta.

Oma arvutisse toimub salvestamine samamoodi vaid See arvuti või Sirvi alt.

Automaatne salvestus

Kui salvestad pilve, siis aktiveerub Automaatsalvestus. Iga liigutus mida teed salvestatakse ning ei pea muretsema millegi kaotsimineku pärast.

i

Salvesta või salvesta nimega

Aga mis vahe on Salvesta ja Salvesta nimega.

  • vali Salvesta, kui soovid töös olevat dokumenti salvestada
  • valis Salvesta nimega, kui soovid dokumenti uue nimega või uude kohta salvestada

Dokumendis navigeerimine

Avame harjutamiseks dokumendi:  Veebipõhine_kliendihaldussüsteem.docx

Lugemiseks kasuta hiirerulli “üles-alla”. Klaviatuuril töötades kasuta:

  • Page Up
  • Page Down
  • nooleklahvid

Täpsemaks ja kiiremaks navigeerimiseks veendu, et on aktiveeritud Vaade>Navigeerimispaan. Kui dokumendi looja on õigesti dokumendi teinud, siis peaksid nägema pealkirjade süsteemi. Kliki ja kuvatakse õige leht.

Kui ekraan on piisavalt suur, siis saaks vaadata dokumenti kahes veerus korraga. Selleks aitavad erinevad suumimistööriistad. Näiteks Mitu lehte või kuvada maksimum laiusega. Kõige kiirem suumimisviis on Ctrl+hiirerull.

Huvitav vaade, mida Word 2016 pakub, on Külgsuunaline kerimine. See peaks tekitama e-raamatu lugemise tunde.

PDF failide lugemine ja muutmine

Uus Microsoft Word 2016 saab suurepäraselt hakkama PDF dokumentide avamisega. Proovime seda Väljavõte.pdf failiga. Lae alla, ava Word 2016 ning vali Ava muud dokumendid. Leia üles oma PDF fail. Programm üritab sind hoiatada, et keerulistemate dokumentide puhul, ei pruugi kõik õigesti olla. Ole selle teatega nõus.

Avamisel näed, et tekst on ilususti muudetav ja pildid kopeeritavad. Millega ta hakkama ei saa, on Word programmile omased võtted: päris, jalus, leheküljenumber, viited jne. Aga kõik oluline on käes.

Attachments8

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale