CSS3 animatsioonid – Sissejuhatus

Selle teema, CSS3 animatsioonid, eesmärk on viia edasi teadmised veebitehnoloogiast ja muuta kujundused elavamaks. Et sellest teemast paremini aru saada, peaks olema läbitud CSS3 alused ja Kohanduv veebidisain teemad. Selle läbides oskad määrata ja muuta CSS3 parameetrite üleminekuid ning erinevaid pööramisi. Sellele järgneb teema, kus õpime CSS3 abil looma nn klassikalist võtmekaadri animatsiooni.

Kursusest läbimiseks tuleb ära teha jooksvad harjutused ja ülesanded. Päris puhtalt me ainult CSS’i ei kasuta. Mõnes kohas kasutame Javascripti/jQuery abi. Ja kui lõpuks üksikute komponentide loomine selge on, teeme ühe töötava kodulehe.

Vajalik tarkvara

Koodi kirjutamisel kasutan enda jaoks uue avastusena tekstiredaktorit Brackets.io

css3anim_01

Koperdasin selle programmi otsa, kuna see pakkus võimalust trükkimise ajal näha tulemust veebilehitsejas. Kuigi korralik kood peab töötama kõigi veebilehitsejatega, siis põhiline on ikkagi Chrome. Kui teistest tekstiredaktoritest rääkida, siis soovitan kasutada näiteks Sublime või Notepad++ tarkvara.

Mis edasi?

Edasi tee omale vajalikud kataloogid ja kliki järgmisele teemale. Kui selle teemaga lõpuni jõuad, siis loodame, et olen jõudnud lisaks kirja panna järgmise teema nagu ‘Interaktiivsed veebilehed’ ja alustanud SASS’iga (Compass). Kui arvad, et mingi teema on välja jäänud, siis võid alati kirjutada metshein@gmail.com

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale