Digitaalne video – Pikslite küljesuhe

Siiani teame, et video ja piltide resolutsiooni mõõdetakse pikslites. Ning teame ka seda, et see on väikseim ühik ning ruudukujuline. Nii see arvutites reeglina ongi. Sellisel juhul saame öelda, et piksli külgede suhe (pixel aspect ratio) on 1:1. Video puhul võivad mõningad standardid venitada piksleid ristkülikukujuliseks. Seda näiteks DV (digivideo) ja HD anamorphic puhul.

17

Õnneks HD video puhul on pikslite küljesuhe 1:1. Aga milles võib olla siis probleem? See ilmub välja siis, kui üritate kahte erinevate küljesuhetega piksleid kokku ajada. See tekitab moonutusi ning sul tuleb pilte venitama hakata või salvestada teistes mõõtmetes. Aga veel kord, et kui salvestad ja moneteerid HD formaadis, siis seda muret ei ole.

Järgmistel piltidel on video salvestatud piksli küljesuhtega 1:1. Esimesel pildil on loodud uus projekt piksli küljesuhtega 1,46. Ja võrreldes originaaliga pressiti see kokku.

18

 

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale