Esitluse kaitse ja koostöö (Harjutus 10)

Esitluse kaitse

Kõiki Office 365 loodud esitlusi on võimalik kaitsta parooli vms abil. Programm lubab määrata, kes mida näeb jne. Kõikvõimalikud kaitsemehhanismid leiad Fail>Teave>Esitluse kaitsmine alt.

  • Ava alati kirjutuskaitstud režiimis – nagu öeldud, kaitstakse dokumenti kirjutuskaitstud režiimist. Ehk autor üritab teada anda, et ära niisama sisu muuda. Dokumendi avamisel kuvatakse ka teade. Vastates “Jah” kirjutuskaitstud säilib. “Ei” aga annab võimaluse dokumenti avada ja töödelda nagu ikka.
  • Krüpti parooliga – saad lisada dokumendi avamiseks parooli. Paroolid on tõstutundlikud ja küsitakse kinnitust.

    Dokumendi avamisel küsitakse parooli ja kui ei tea, siis Office 365 dokumente ei ava. Parooli eemaldamiseks lisa uus parool aga ära parooli lahtrit ära täida.
  • Piira juurdepääsu – saad rakendada õigused ettevõtte loodud malli kaudu
  • Lisa digitaalallkiri – lisad digitaalallkirja ?
  • Märgi lõpetatuks – saad kasutajaid teavitada lõplikust dokumendist, et siia muudatusi ei tehtaks. Tööriistad lülitatakse välja.

Ühistöö

Koostöö tegemiseks kliki Ühiskasutus nupul. Kui soovid, et dokument oleks kättesaadav ka teistele, tuleb see OneDrive’i üles laadida.

Seejärel vali kes ja kuidas saab dokumendile ligi. Valin, et ligi saavad ainult kutsutud inimesed ja lisan emaili.

Nüüd sai kutsutav lingi, millele klikkides tuleb kinnitada oma identiteet. Sisesta oma email, millele saadetakse kinnituskood. Kui kõik on dokumendile ligi saanud, siis teised muutujad kuvatakse teise värviga.

Harjutus 10

  • Lae kõik oma harjutused pilve
  • Veendu, et dokumendid on sarnaselt nimetatud ja kõik on kena
  • Jaga juhendajaga kontrollimiseks kogu oma kataloogi

Attachments2

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale