Excel 2010 – Andmete filtreerimine (HARJUTUS 8)

Kui andmeid on väga palju, siis seal midagi leidmine on väga raske. Järgmisel pildil on pisike andmebaas, kus on ligi 2000 kirjet.
325.jpg
Üks võimalus, mis meid siinkohal abistaks, oleks andmete filtreerimine. See tähendab, et kuvatakse andmed ainult vastavalt meie poolt seatud tingimustele. Kui olete filtri lisanud, siis on seda näiteks kiiresti printida, ilma et peaksime neid kuhugi kopeerima. Loomulikult on hea ka kopeerida, ilma et teised andmed kaasa tuleks.

Filtri lisamine

Filtri lisamiseks selekteeri kogu tabel või muuda vähemalt üks lahter tabelis aktiivseks ning seejärel vali menüüst Avaleht>Redigeerimine>Sortimine ja filtreerimine>Filtreeri

326.jpg

Vanemates versioonides nimetati seda Automaatfiltriks ja see lisab tabeli päistele valikunooled https://metshein.com/images/stories/excel2007eesti/75.gif.

327.jpg

Andmete filtreerimine

Klikkides suvalise veeru päises valikunoolel kuvatakse filtreerimise valikud.

328.jpg

Hetkel on valitud kõik alad ja seepärast kuvatakse kenasti kõik andmed. Näiteks teen valiku AA ja FF valikul ning kuvatakse vastavad read.

329.jpg

Veerud millele on lisatud filter tähistatakse lehtri-ikooniga. Filtri tühistamiseks tee valik Vali kõik  või kliki Tühjenda filter väljalt (veeru nimi)

Kuupäeva filtreerimine

Kuupäevade filtreerimisel kuvatakse kenasti aastad ja selle kuud eraldi.

330.jpg

Andmete filtreerimine tingimuste abil

Iga filtri valikul näeme tingimuste rida, mis on vastavalt andmetele erinev:

  • Tekstifiltrid
  • Arvufiltrid
  • Kuupäevafiltrid
Võtame näitena arvufiltrid.
331.jpg
Siin saate väga täpselt valida, millistele tingimustele peab filter vastama. Ekslikuks võib osutuda Esikümme… valik, kus tegelikult saate ise valida kasvõi esikolmikut.
Ei hakka siin neid eraldi lahti kirjutama, kuid juhin tähelepanu Kohandatud filter… valikule.

Kohandatud filter

Kohandatud filter on võimalus ise oma “käe ja jala” järgi filtrit seada.
332.jpg
Kui kasutate JA-valikut, siis filter peab vastama mõlemale tingimusele kui VÕI-valikut, siis filter peab vastama vähemalt ühele valikule.

HARJUTUS 8

Lae fail alla siit harjutus08.xlsx!

426.jpg

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale