Excel 2010 – Andmete kaitsmine

Üks võimalus on oma tööd või selle osi kaitsta paroolidega – kui parooli ei tea, siis teatud osi kasutaja muuta ei saa või lause ei näe. Teine võimalus on piirata kasutajate andmete sisestamise võimalusi (andmete valideerimine) – näiteks teatud lahtritesse saab sisestada ainult kuupäevi, teatud vahemikus numbreid jne.

Töölehe kaitsmine 

Töölehe kaitsmisel saab kaitsta kogu töölehte või ainult teatud lahtreid. Vaikimisi on kõik lahtrid kaitstud, st kui kaitse sisse lülitada, ei saa mitte ühtegi lahtrit muuta. Võtan näitamiseks ühe pisikese arve.

286.jpg

Arvel on rohelised lahtrid, mida soovin mitte kaitsta ehk neid väljasid peavad kasutajad saama muuta. Selleks selekteerin soovitud rohelise ala ning valin menüüst Avaleht>Lahtrid>Vorming>Lukusta lahter

287.jpg

Sellega eemaldasin lahtri lukustuse ja kui nüüd liikuda samasse kohta ning valin Lukusta lahter. See avab Lehe kaitse akna, kus saad lisada parooli ning valida, mida kasutaja saab töölehel teha. Kui vajutad OK, küsitakse parooli uuesti.

NB! Parooli unustamisel ei saa enam praooli maha.

288.jpg

Nüüd kui oma tööd testida, siis rohelises alas olevaid andmeid saab muuta. Proovides teisi andmeid muuta, saame teatekasti.

289.jpg

Töölehe kaitse eemaldamine

Töölehele lisatud kaitse eemaldamiseks vali Avaleht>Lahtrid>Vorming>Võta lehe kaitse maha… Avanenud aknas sisesta parool ning saad töölehega tööd edasi teha.

Töövihiku kaitsmine

Töövihiku kaitsmisel on kaks võimalust:

  • struktuur – takistab kasutajal vaadata peidetud lehti, manipuleerida töölehtede nimedega, kopeerida ja salvestada uusi makrosid
  • aknad – takistab kasutajal muuta avatud dokumendi akna suurust ja paigutust
Töövihiku kaitsmiseks mine Läbivaatus>Muutused>Kaitse töövihikut
290.jpg

Lõplik versioon

Excel võimaldab märkida tööd lõpetatuks Fail>Teave>Kaitse töövihikut>Märgi lõpetatuks. See muudab töölehe kirjutuskaitstuks, kuid muutmine on võimalik kui kasutaja kirjutuskaitse eemaldab.
291.jpg
Nagu näed on samas olemas ka kõik teised parooliga kaitsmised ning lisaks parooliga krüptimine, õiguste piiramine inimeste kaupa ning digitaalallkirja lisamise võimalus. Digiallkirja lisamisel muudetakse dokument kirjutuskaitstuks ning selle eemaldamisel kaotatakse ka digiallkiri.

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale