Excel 2010 – Andmete sorteerimine

Andmete sorteerimisega järjestatakse andmed tähestikulisse või suuruse järjekorda. Seda nii tõusvas või kahanevas järjekorras. Sorteerida saate tekste, numbreid kui kuupäevi.

Lihtne sorteerimine

Võtame aluseks pisikese tabeli, mis kuvab kui palju oli etendustel külastajaid ja piletite hinda.

314.jpg

 • Sorteerimiseks märgista ära kõik etendused koos külastajate arvu ja pileti hinnaga.
 • Seejärel vali menüüst Avaleht>Redigeerimine>Sortimine ja filtreerimine
  315.jpg
 • Nüüd tuleb teha valik:
  • Sordi A-st Y-ni – kasvavas järjekorras
  • Sordi Y-st Y-ni – kahanevas järjekorras
 • Valisin näiteks kasvavas järjekorras
  316.jpg
Selline valimismeetod sorteerib andmed vaid esimese veeru järgi. Juhul kui märgistate ära ainult esimese veeru, siis sorteerimisega muutuvad andmed valeks, sest teised veerud jäävad paigale. Õnneks selle vea vältimiseks tuleb Excel 2010 appi ja teavitab kasutajat veast ning pakub valikut laiendada.
317.jpg

Mitme veeru sorteerimine

Täpsemate sorteerimistele tuleb appi Kohandatud sortimine…

318.jpg

Kui tabel sisaldab päiseid nagu minu tabelis, siis on kasulik need ka enne ära märgistada. See võimaldab neid näha Sortimisaluste valikus, kui on sisse lülitatud Minu andmetel on päised

319.jpg

Juhul kui sinu tabelil pole päiseid, siis kuvatakse sortimisalusena Veerg A, Veerg B jne. Sorteerime Etendused kasvavas järjekorras. Seejärel soovin lisaks järjestada Pileti hinna järgi suurimast väikseimani.

Uue sortimisaluse lisamiseks kliki Lisa tase.

320.jpg

Ega antud tabelis midagi eriti ei muutunud, sest meie tabel on liiga pisike. Muutuks sel juhul kui ühesuguse algusega etendusi oleks rohkem.

321.jpg

Kohandatud loendi järgi sorteerimine

Huvitav sorteerimine on kohandatud loendi järgi. Nagu mäletate vaatasime kohandatud loendeid varem ja üks loenditest oli näiteks nädalapäevad – esmaspäev, teisipäev, …, pühapäev. Kui me soovime järjestada andmeid nädalapäevade järgi tavalise meetodi järgi, siis sorteeritakse need tähestikulises järjekorras ning pole õige.

322.jpg

Selleks, et nädalapäevad sorteerimisel ikka esmaspäevast alustaks, siis vali Kohandatud sortimine. Avanenud aknas vali Järjestus: Kohandatud loend ja seal omakorda loendite hulgast nädalapäevad.

323.jpg

Kui oled nädalapäevad ära valinud siis Järjestuse alt leiad nii kasvavas kui kahanevas järjekorras loendi. Kasuta sama tehnikat, kui soovid järjestada andmeid näiteks SUUR, KESKMINE, VÄIKE vms järgi.

Ridade sorteerimine

Vaikimisi sorteeritakse andmeid alt üles või ülevalt alla. Harvemal juhul on vaja andmeid sorteerida vasakult paremale ehk rea järgi. Sätted vasakult paremale sorteerimiseks leiad Kohandatud sortimine alt ja avanenud aknas kliki nupule Suvandid…

324.jpg

Pane tähele – Sortimissuvandite alt leiad valiku Tõstutundlik, mille valikul arvestatakse suuri ja väikeseid tähti.

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale