Excel 2010 – Diagrammi kujundamine

Jah, Excel teeb meie eest ära suurema töö ning üritab vastavalt andmetele luua võimalikult hea diagrammi. Kuid vahel juhtub, et see pole ikka päris see – midagi on puudu, midagi on üle, skaala pole piisavalt hea jne. Selles peatükis vaatame, kuidas lisada erinevaid diagrammi elemente ning igaüht neist vormindada.

Diagrammi elemendid

Loome vastavalt järgmistele andmetele tulpdiagrammi.
excel2010_262
See mida kuvada ja kus, saad valida kui liigud menüüs Diagrammiriistad>Paigutus
excel2010_263
Paigutuse all on kõik vajalikud elemendid:
  • diagrammi tiitel
  • teljetiitlid
  • legend
  • andmesildid
  • andmetabel
  • teljed
  • ruudujooned
  • diagrammiala
Diagrammi elemendi lisamiseks kliki soovitud nimetusele ja sealt vali endale sobiv.
264.jpg
265.jpg

Diagrammi elementide vormindamine

Lisatud elemente on võimalik eraldi vormindada ja seadistada. Üks võimalus on märgistada diagramm ja liikuda menüüsDiagrammiriistad>Paigutus>Praegune valik
266.jpg

Esimeses valikukastist leiad kõik lisatud elemendid – vali neist soovitud ja kliki kohe all olevale nupule Valiku vorming. Selline tee on kindel valik, kuid kiiresti ja kohati ka mugavam, on teha hiirega topeltklikk soovitud elemendil diagrammil.

Võimalik on vormindada elementide kõikvõimalikke suurusi, värve, äärejooni, 3d efekti jne jne.  Näitena vormindame vertikaalse telje väärtuste vahemikku.

267.jpg

Minigraafikud – Sparklines

Tegemist on Excel 2010 uue vidinaga, mis võimaldab luua pisikesi diagramme ühe lahtri sisse. Võtan suvalised andmed www.stat.ee kodulehelt kutsehariduse kohta ning teen ruumi minigraafikute jaoks.
268.jpg
Minigraafikute lisamiseks vali menüüst Lisa>Minigraafikad
269.jpg
Kuna arvan, et tabelis olevaid andmeid kirjeldab kõige paremini Joon, siis teen kliki sellel ning avatakse Mingigraafikute loomise aken.
270.jpg
Esimesse lahtrisse lisa soovitud andmed ja teise koht, kuhu minigraafikad lisatakse. Kui kõik õnnestus vajuta OK.
271.jpg
Minigraafikate oht on see, et need ei täida oma eesmärki ja ei kirjelda arvandmeid kõige paremini. Selle parandamiseks muutsin rea kõrgust. Excel 2010 pakub veel lisaks vorminduse valikuid andmete paremaks kuvamiseks Minigraafikariistad>Kujundus
272.jpg
Näiteks lisan minigraafikale Markerid
273.jpg

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale