Excel 2010 – Programmi veebirakendus ja vihiku ühiskasutus

Töövihiku ühiskasutus

Excel võimaldab edukalt sama dokumendiga üheagselt tegutseda mitmel kasutajal. Selleks, et teised saaks sinu avatud dokumenti kasutada, tuleb see välja jagada. Selleks liigu menüüs Läbivaatus>Muutused>Töövihiku ühiskasutus

360.jpg

Avanenud aknas lisa linnuke, et lubada üheaegseid muutusi. Kuna olen ise hetkel dokumendi looja ja muutja, siis kuvatakse minu nimi.

361.jpg

Ühiskasutuse kinnitamiseks vajuta OK ja salvesta dokument. Ega esmapilgul midagi ei muutunudki. Dokumendi ühiskasutusest annab märku tiitelribal nime järgi olev staatus [Ühiskasutusega]

362.jpg

Ühiskasutuse lõpetamiseks eemalda eelnevalt lisatud linnuke.

Ühiskasutus muutuste jälitamisega

Et hiljem teada saada, kes-mida-kus kirja pani. Tuleb valida Läbivaatus>Kaitse töövihikut ja luba selle ühikasutus

363.jpg

Muudatuste jälitamiseks kliki Läbivaatus>Jälita muutusi>Tõsta muutused esile. Avanenud aknas soovin jälitada kõiki muudatusi pärast salvestamist.

364.jpg

Pärast OK vajutamist kuvatakse sarnaselt kommentaarile märgistatud lahtrit info kogu muudatusega.

365.jpg

Kas muudatustega nõustuda või keelduda, selleks valin menüüst Läbivaatus>Jälita muutusi>Aksepteeri/hülga muutused. Seejärel palutakse uuesti märkida,  milliseid muutusi soovin jälgida.

366.jpg

Nüüd kuvatakse otsustamise aken koos tehtud muudatuste infoga. Kui oled muudatusega nõus vajuta Aksepteeri, kui mitte Hülga.

367.jpg

Dokumendi salvestamine Microsoft SkyDrive’i

Dokumendi salvestamiseks SkyDrive keskonda on vajalik Windows Live ID. See on ühine kasutaja nii Hotmaili, XBOX, Messengeri jne jaoks. Seega kui sa neist vähemalt ühte kasutad on see konto olemas. Salvestamisel veebi, SkyDrive keskkonda, võimaldab sul dokumendile ligi pääseda ükskõik kust veebiühendusega seadmest. Lisaks sellele on võimalik dokumenti kiiresti jagada teistega – olgu need tuttavad või võhivõõrad.

Salvestamiseks SkyDrive’i vali Fail>Salvestamine ja saatmine>Salvesta veebi. Seejärel Logi sisse

368.jpg

Kui on edukalt sisselogitud, siis kuvatakse SkyDrive kataloogid.

369.jpg

Hetkel on näha, et kasutusel on üks privaatne kataloog. Jah, soovin seda sinna salvestada ja vajutan nuppu Salvesta nimega. Valin faili nimeksTEST666.xlsx. Liigun aadressile www.skydrive.com ja login sisse. Valin MyDocuments kataloogin ja veendun, et minu salvestatud fail on seal täitsa olemas.

370.jpg

Kui hiirega üle dokumendi nime lohistada, siis kuvatakse erinevad võimalused dokumendiga töötamiseks.

371.jpg

  • Edit in browser – võimalus kasutada Excelile sarnast rakendust veebilehitsejas andmete muutmiseks. Ei ole loomulikult nii heade võimalustega kui programm ise, kuid teeb ära väga suure töö.
  • Open in Excel – avab dokumendi Excel programmis
  • Share – võimalus faili jagada. Hetkel on fail salvestatud MyDocuments kataloogi, mis võiks jääda privaatseks. Seega oleks nutikas teha jagamiseks eraldi kataloog.
  • More – lisavalikud ajaloo jälgimiseks, teisaldamiseks, allalaadimiseks, ümbernimetamiseks jne
Loodud dokumenti on võimalus avada ka Excel programmis endas. Selleks vali menüüst Fail>Viimatised, kust leiad viimati kasutuses olnud failid või Fail>Ava

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale