Excel 2010 – Kulisside taga

Microsoft Office 2007 üllatas meid täiesti uue menüü ehitusega, siis polnud see nii hull, kui nn. Microsoft Office nupp 18.gif. Microsoft Office 2010 kaotas õnneks selle nupu taas ning asendas kenasti juba varasematest programmidest tuntud Fail menüüga. Klikkides sellel menüül kuvatakse meile Microsoft Office Backstage vaade.

19.jpg
Uus paneel võimaldab meil kiiresti teha tavalisi toiminguid:
  • dokumentide salvestamine
  • jagada töid teistega
  • teha teistega koostööd
  • printida
  • saada detailset infot dokumendi ja selle ühiskasutuse kohta
  • jne

Viimati kasutatud dokumendid ja kataloogid

Kui valime lingi ‘Viimatised’, siis kuvatakse meile failid, millega oleme viimati töötanud. Eriti tore on see, et Microsoft on lisanud võimaluse näha ka viimati kasutatud katalooge. Nii failide kui ka kataloogide järel näed knopka ikooni, millele klikkides saate üksuse loendisse kinnitada. See tähendab seda, et kui teised failid muutuvad vastavalt kasutamisele, siis knopkaga varustatud fail jääb alatiseks sinna.

Üksuse loendist eemaldamiseks kliki lihtsalt knopka ikoonil.

20.jpg

Dokumendi info

Järgmise olulise asjana soovin näidata ‘Teave’ sektsiooni. Paremal poolel näete erinevat informatsiooni aktiivse dokumendi kohta – faili suurus, tiitlid, loomise kuupäev, seostuvad inimesed jne.

Keskmisest osast leiate erinevaid menüüsid dokumendi õiguste kohta, infot ühiskasutuse ja versioonide kohta. Antud menüüde juurde tuleme veel tagasi.

21.jpg

Töö vanemate dokumentidega

Uus Excel 2010 võib olla väga tore ja huvitav, aga karm reaalsus on see, et kõik inimesed ei pruugi kasutada seda. Seepärast on programmi ehitatud funktsioon, mis teavitab kasutajat võimalikest probleemidest.

Kujutame ette, et meil on uue dokumendiga loodud näiteks tingimusvormindus ja SmartArt skeem.

22.jpg

Probleemide kontrollimiseks klikime Fail>Teave>Otsi probleeme>Kontrolli ühilduvust

23.jpg

Probleemide korral avatakse teile aken, mis teatab, et Excel 97-2003 versioonidega tekib 10 probleemi. Kriitilised neist on kaks esimest, mis teatavad näiteks, et vanemates versioonides ei saa SmartArt skeemi enam redigeerida ning tingimusvormindus ei tööta.

24.jpg

See kuidas teavitustele reageerida on igaühe enda asi, st et oleme sellest teadlikud ning oleme valmis probleemide lahendamiseks.

Tegelikult tehakse sama kontroll, kui üritate oma dokumenti vanemasse versiooni salvestada.

25.jpg

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale