Loendid (HARJUTUS 8)

Lihtne loend

Loendid on andmete struktureerimise viis, tegevuse järjestamiseks või näiteks mõne protsessi kirjeldamiseks. Loendid saame jagada kaheks:

  • järjestatud ehk numberloend – sobib elementide grupeerimiseks, mille järjestus on oluline. Näiteks mõni tegevusjuhend või retsept.
  • järjestamata ehk täpploend – kasutatakse sellistel juhtudel, kui järjestus pole oluline. Näiteks poe ostunimekiri. Loendi lisamiseks märgista read ning kliki Avaleht menüüs vastavale nupule.

Mõlema loendi nupu kõrval on valiku kast, kus saad muuta loendi stiili. Siinkohal pead arvestama, et sama stiil peaks läbima kogu tööd.

Olemasolevasse loendisse võid vabalt ette, vahele või järgi kirjutada – lihtsalt pane kursor soovitud kohta ja vajuta Enter. Kui vajutad Enter klahvi kaks korda, siis loetelu selle koha pealt katkestatakse.

Mitmetasemeline loend

Kui loendis tuleb kasutusele võtta alaloendid, siis nimetatakse seda mitmetasemeliseks loendiks. Siin võib rangele number- või täpploendile neid omavahel kombineerida. Täpploendi puhul, saad selle kiiresti muuta mitmetasemeliseks, kui klikid suurenda taanet nuppu. Vähenda taanet muudab tasemeid vastupidi.

Numberloendite puhul see päris kohe ei õnnestu. Tavaliselt soovime, et pärast number 1. tuleks ikka 1.1., 1.2. jne. Selleks märgista kogu loend ja vali menüüst Mitmetasemeline loend.

Ja nüüd töötavad suurenda taanet ja vähenda taanet kenasti.

Loendi nummerduse jätkamine

Kui ma tahan pärast lõiku uuesti numberloendit luua, siis vaikimisi alustatakse uue loendiga. Kui aga soovid eelmist jätkata, siis tee uue loendi esimesel elemendil parem klikk ja vali Jätka nummerdust.

Juhul kui eespool pole nummerdust, aga soovid jätkata kindlast numbrist, siis tee jällegi parem klikk ja vali

Harjutus 8

  • Lae alla dokument Harjutus08.docx
  • Kasuta koostiste esitamiseks täpploendit
  • Muuda täpploendi stiili
  • Joonda koostiste nimekirjas kogused tabelduskohtade abil ühele joonele
  • Kasuta juhiste kuvamiseks numberloendit

Attachments1

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale