Mallide kasutamine

Mallide kasutamine

Oma esitlust saad ka alustada kohe kujundusest, kui oled PowerPointi käivitanud. Esimesena näedki programmi poolt esiletõstetud kujundusi. Vali välja ja tee topeltklikk.

Kui arvad, et ükski pakutav sulle ei sobi, siis kasuta kindlasti otsingukasti. Kui programm on valitud Eesti, siis toimib ka inglise keelsed otsingud. Pärast otsingusõna sisestamist avalikustatakse sulle ka võimalikud kategooriad, mida on lihtne juba hiirega klikkida.

Kujunduse lisamine

Programmi endaga tulevad ka kaasa mõningad kujundused, mille leiad menüüst Kujundus. Eelvaatena kasuta lihtsalt hiirega ülelohistamist. Kui sobib, siis kliki.

Kujundusideed

Huvitav uus tööriist on Microsoft PowerPoint 2016 versioonil Kujundus>Kujundusideed. See peaks olema ka siis aktiivne, kui oled kujunduse valinud.

Programm analüüsib sinu slaidi ja üritab selle põhjal teha pakkumisi. Võib juhtuda, et iga kord saad uut tüüpi lahendusi.

Proovi neid ideid ka teiste slaidide puhul. Endalegi üllatuseks, on mõni pakkumine täitsa arvestatav.

Slaidi suurus

Esitluse suurus valitakse vastavalt ekraani suurusele. Reeglina on kasutusel ekraanid 16:9. Vanemad versioonid aga kasutavad 4:3.

Probleem seisneb selles, et kui valid vale küljesuhtega, siis venitatakse pilt kokku või laiali.

Tausta värv

Ja kui ükski kujundus ei sobi, saab alati ise tausta määrata, valides Kujunda>Vorminda tausta. Muuda saad nii tavalist värvi kui ka suvalist pilti. Kui oled kujunduse välja valinud ja tahad, et see mõjuks kõikidele slaididele, siis kliki Rakenda kõigile.

 

Attachments2

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale