Pildid esitluses (Harjutus 05)

Pealtvaatajatel on alati hea vaadata esitlust mida on täiendatud erinevate graafiliste objektidega. Samas nagu ikka ära üle pinguta. Esimese asjana vaatamegi piltide lisamist, milleks on mitmeid võimalusi.

Pildi lisamine

Esimene viis, mida soovitan, on kasutada sisukasti ikoone.

See viis lisab pildi tekstikasti suuruselt. Valime näiteks veebist, kus avanenud aknas saame sisestada otsingusõna ja valida soovitud pildi. Viisakas on hoida sees valik Ainult Creative Commons litsentsiga, mis lühidalt tähendab, et pildi võib kasutada ja muuta, kui sa autorile viitad.

Pärast lisamist paigutataksegi pilt kasti sisse ja lisatakse viide autorile (kui on).

Lisades aga mitu pilti, paigutatakse teised üksteise peale ning pead need ise laiali tõstma.

Valides pildi Lisa>Pildid, Lisa>Veebipildid või kopeerides otse veebilehelt, paigutab PowerPoint 2016 pildi automaatselt tühja kasti, kuni see on tühi.

Kuna PowerPoint programmis teksti otseselt ümber pildi mähkida ei saa, siis kasuta võimalusel sisupaigutust “Kaks sisu”.

Kujundusideed

Piltide lisamisega hakkab programm jällegi vaikimisi peale suruma. Kui see välja ei ilmu, siis vali Kujundus>Kujundusideed

Piltide töötlemine

Igat pilti on võimalus suuremaks või väiksemaks nihutada või pöörata.

Täpsemad seaded leiad, kui pilt on aktiivne, menüüst Pildiriistad. Sealt leiad vahendid efektide lisamiseks, tausta eemaldamiseks, kärpimiseks ja joondamiseks.

Fotoalbumi loomine

PowerPointi on lisatud eraldi tööriist fotoalbumi koostamiseks. Selleks vali menüüst Vali>Fotoalbum.

Avanenud aknas vali kõigepealt pildid. Kliki Failist/kettalt, vali pilti ja vajuta nuppu Lisa.

Järgmiseks saad piltide järjekorda muuta, eemaldada või juurde lisada. Kui oled valmis, siis kliki Loo. See tekitab uue esitluse koos tiitel- ja pildislaididega.

Ruumilised 3D pildid

Uue lisana on Office 365 paketiga kaasas 3D mudelite lisamise ja manipuleerimise võimalus. Lisada saab nii oma mudeleid või valida lehelt www.remix3d.com. Ehk kliki Lisa>Ruumilised mudelid.

Avanenud aknas teosta otsing, vali pilt ja kliki Lisa.

Ruumilisi detaile saad suurenda ja pöörata nagu tavalist pilti. Ruumilise objekti keskel on aga lisa tööriist, mis lubab pöörata detaili ruumiliselt. Kindla vaate saamiseks eest, vasak, ülevalt jms saamiseks vali aga menüüst Ruumilise mudeli tööriistad>Ruumilise mudeli vaated.

Ruumilise mudeli tööriistad>Liiguta ja suumi valik menüüst lisab pildile uue tööriista, mille abil saad ruumilisest detailist täpsema vaate luua.

Harjutus 05

  • Leia oma kodukandist (-linnast) 7 pilti
  • Loo piltidest fotoalbum
  • Lisa tiitelslaidile kodukandi ja oma nimi ning aastaarv
  • Lisa slaidisiire 2 sek kõikidele slaididele
  • Vali menüüst ja aktiveeri Slaidiseanss>Koosta slaidiseanss>Esita pidevalt kuni paoklahvi (Esc) vajutamiseni 
  • Salvesta pilve

Attachments6

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale