Solid Edge ST9 – Sissejuhatus

Alustame tehnilise joonestamise kursusega, kus õpime modelleerima ja jooniseid looma Solid Edge ST9 abil. Kursus hakkab täielikult nullist, mille käigus teeme endale selgeks põhilised modelleerimise viisid. Seejärel paneme detailid kokku, renderdame ja loome erinevaid simulatsioone.

Teemad on üles ehitatud nii, et peale teooria osa tulevad samm-sammulised harjutused, mille vahele on pikitud vastavad ülesanded. Lõpptulemuseks peaksid oskama luua fotorealistlikke pilte või juhendeid ning suutma detaili vajadusel 3D printerisse või CNC pinki sööta.

Oma tööd salvesta kindlasti mõnes avalikus pilveteenuses, kus need on korralikult ja arusaadavelt nimetatud. Kui julgust on, siis võid oma renderdatud tööd üles lisada FB galeriisse või enda kodulehele.

Olen loobunud teoreetilistest testidest mõistete peale ja seepärast paneme hindamisel suuremat rõhku harjutustele ja ülesannetele.

Miks Solid Edge?

Üldiselt pole erilist vahet, millega me võiksime modelleerida. Solid Edge on valitud, sest selle akadeemiline litsents on õpilastele tasuta. Parim alternatiiv sellele programmile võiks olla Fusion360 või Inventor, mis on samuti õpilastele tasuta. Fusion360 üks suurim eelis on CNC masinatega töötajatele, sest see tarkvara peidab endas ka vajalikku CAM tarkvara. Ära pean mainima ka SolidWorks tarkvara, mis minu arvates on väga sarnane eelmistele (mitte müügimeeste arvates).

Tarkvara allalaadimine ja paigaldamine

Tasuta versiooni Solid Edge Student Edition allalaadimiseks mine sellele aadressile: www.plm.automation.siemens.com. Avanenud vormis on kõige olulisem lisada email, sest sinna saadetakse vajalikud lingid allalaadimiseks. Internetis levib kindlasti ka “mingi-tasuta-torrenti” versioon, kuid see on reeglina ettevõtetele mõeldud litsentsiga ning need ei mõista koolidele mõeldud versiooniga suhelda.

Kui oled vaevaliselt allasikutatud faili kätte saanud – jah, nende server on aeglane – siis paigaldamine on ”
” stiilist lihtne. Oluline on tähele panna, kui käivitate esmakordselt Solid Edge ST9 programmi. Nimelt küsitakse, milline peaks olema teie kasutajaliides. Soovitan valida Balanced – Solid Edge Default. Kui oled ikkagi midagi muud valinud ja osa menüüd on “kadunud”, siis tee menüüriba tühjal alal klikk ja vali Themes>Balanced – Solid Edge Default.

Jõudu tööle!

 

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale