SolidEdge ST4 – Programmi kasutajaliides

Üldised valikud

Solid Edge ST4 versiooni tööriistariba sarnaneb Microsoft Office 2007 omaga ning seda kaunistab üks kena suur nupp, millest Microsoft Office 2010 kenasti loobus. Nupp kannab ise nime Application Button 17.jpg, millele klikkides saame kätte tööks üldised valikud nagu uue faili loomine, avamine, salvestamine, programmi seaded jne.

18.jpg

Tööriistariba

Tööriistad on kenasti jagatud gruppidesse. Kui programmi aken on väiksem või pole monitor piisavalt suur, siis peidetakse ühe nupu alla rohkem tööriistu ja vastupidi.

19.jpg

Nagu MS Offices, võib ka siin tööriista riba arvelt ruumi juurde saada ehk tööriistad peidus hoida. Selleks tee tööriista ülemisel ribal parem klikk ja vali Minimize the Ribbon.

20.jpg

Rajaleidja

Rajaleidja osa kuvab modelleerimisel kasutatud võtteid ja võimaldab kuvada/peita kordinaatsüteemi graafilist osa. Selles puus võid kohata kahte tehnikat – Ordered ja/või Synchronous. Vanemad versioonid sõltusid tegemise järjekorrast – uue tehnoloogia kasutamist kuvab just kollasel taustal Synchronous. Parema kliki abil saad tehnoloogiat muuta, aga esialgu jätame selle nii nagu on.

21.jpg

Kiirvalikute riba

Antud menüü laseb kasutajal kiiresti ligipääsu mõnele parameetrile. Näiteks selekteerite ringi, saate muuta selle raadiust.

22.jpg

Operatiivriba

Operatiivriba annab juhiseid, mida peaks kasutaja antud tööriistaga või selektsiooniga ettevõtma. Kasuta seda, kui ei mäleta, kuidas mõnda tööriista kasutada.

23.jpg

Tööriistaleidja

Väga mugav otsingukast, kui ei leia mõnda tööriista või võtet. Sisesta  näiteks tööriista nimetus, vajuta Enter ja kuvatakse aken võimalike tööriistadega. Hiirega üle nimede liikumisel vilgutatakse vastavat tööriista ning nimel klikkides aktiveeritakse soovitud tööriist. Küsimärgile klikkides kuvatakse abifail.

24.jpg

Kuvariba

Kuvariba dubleerib menüüst View põhikäske – suumimine ja kuvavalikud.

25.jpg

Radiaalmenüü

Tegemist on menüüga, mis ilmub, kui hoiad hiire paremat klahvi tööpinnal suvalises kohas. Tegemist peaks olema menüüga, mis kiirendab modelleerimise protsessi veelgi.

26.jpg

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale