SolidEdge ST4 – Sissejuhatus masinprojekteerimisse

st4_01

Antud mooduli eesmärk on õpetada Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilastele masinprojekteerimist Siemens Solid Edge ST4 baasil. Ja loomulikult aitan nõu ja jõuga kõiki muiduhuvilisi. Antud autori poolt on koostatud teisi arvutil joonestamise materjale, mille hulgast leiab Solid Edge vanemaid juhendeid ja ülesandeid. Masinprojekteerimise põhimõtted on tollest ajast ikka samaks, kuid Solid Edge on muutnud oma tarkvara tehnoloogiat ja kasutajaliidest ning sellepärast uue materjali koostamise ette võtangi.

Käsitletavad teemad

Lähtuvalt arvutierialade riiklikust õppekavast, tuleb kindlasti üle vaadata masinprojekteerimiseks kasutatav tarkvara, levinumad lahendused ja masinprojekteerimise tarkvaras kasutatavad põhimõisted. Kui sissejuhatus tehtud, siis igale harjutusele eelneb pisike teooria ning ülesannetekogu. Praktilises töös keskendume eelkõige modelleerimisele, millele järgnevad joonised, koostud ja lehtmetallid.

Hinde kujunemine

Maksimum hinde saamiseks tuleb õppuril lõpetada kõik harjutused ja ülesanded. Kindlasti lisan lisamooduli keerulisema õpetustega, kuid need ei kuulu meie tööplaani. Need on mõeldud huvilistele, kes tahavad antud valdkonnas areneda.

Eelteadmised

Ei olnud see ammu aega tagasi, kui enne arvutil joonestamist pidi kasutajal olema läbitud nn. pliiats-paber tehniline joonestamine. Selline teadmine teeb ainult head ning aitab mõista paremini masinprojekteerimisvõtteid, kuid saame hakkama ka ilma selleta. Üritan tehnilise joonestamise põhimõtteid siduda antud teemaga ja kui mingi mõiste või teema jääb arusaamatuks, siis anna märku ja võibolla isegi täidan teoreetilist osa.

Kasutatav tarkvara

Milleks just Siemenes Solid Edge? Tegelikult on algajale kõik masinprojekteerimise tarkvarad suht sarnased ja seepärast väga suurt vahet polegi. Suurim eelis selle kasutamiseks on, et see on haridusasutustele tasuta. Jah näiteks AutoCAD on ka õpilastele tasuta aga siinkohaltuleb mängu õppimiskõver, mis on SolidEdge kasuks.

Solid Edge Student Edition leiad leiad siit: www.plm.automation.siemens.com. Pärast registreerimist saadetakse sulle vajalikud lingid allalaadimiseks ja litsents. Internetis levib kindlasti ka “mingi” versioon, kuid see on arvatavasti ettevõtetele mõeldud litsentsiga ning need ei mõista koolidele mõeldud versiooniga suhelda.

Jõudu tööle!

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale