SolidEdge ST4 – Siemens Solid Edge tutvustus

Solid Edge on masinprojekteerimistarkvara süsteem arvutil, mehaanika koostude ja selle osade modelleerimiseks, jooniste valmistamiseks, testimiseks ja visualiseerimiseks. Esimene versioon Solid Edgeist lasti välja aastal 1996. Hetkel, kirjutamise ajal, on viimane versioon Solid Edge ST4. Programm jookseb Windows platvormil ning arendajaks on Siemens PLM Software. Eriti uhked ollakse oma uue sünkroontehnoloogia üle, mis lisab tunduvalt modelleerimise kiirust.

Solid Edge on jagatud iseseisvateks töökeskkondadeks, mis on omavahel tihedalt integreeritud:

  • Solid Part – detailide töötlus (*.par)
  • Sheet Metal Part – lehtmetalli töötlus (*.psm)
  • Weldment – keevitused (*.pwd)
  • Assembly – koostude konstrueerimine (*.asm)
  • Draft – eskiiside loomine (*.dft)

Solid Part

Solid Part’i kasutatakse 3D mudelite loomiseks, mis hiljem Assembly osas kokku liidetakse või Draft osas “paberile” kantakse. Detailide tegemist alustatakse alati sketsist, mis hiljem Protrusioni abil kolmemõõtmeliseks muudetakse.

09.jpg

Sheet Metal Part

Sheet Metal’it kasutatakse lehtmetalli modeleerimiseks. Lehtmetalli põhiomaduseks on reeglina õhuke seinapaksus ja nurgad kindla väänderaadiusega.

10.jpg

Assembly

Assembly abil saab kergelt ühendada olemasolevaid detaile ja alamkooste, defineerida nendevahelisi sidemeid ning soovi korral hiljem animeerida. Detailidevaheliste sidemetega saab koostus täpselt ära määrata kokkukuuluvad pinnad, nendevahelised kaugused jne.

11.jpg

Drawing

Solid Edge pakub kahte jooniste valmistamise võimalust – joonise loomine, kasutades 2D geomeetriat või  genereeritakse kolmemõõtmelisest mudelist või koostust. Joonised ja mudelid on omavahel dünaamiliselt seotud, seega mudeli muutmisel muutub ka joonis automaatselt. Draft’is kasutatavad tööriistad asendavad ja automatiseerivad käsitsi joonestamisest tuttavaid töövõtteid, sisaldades jooniste kompositsiooni, vaadete loomist, mõõtmestamist, märkuste tegemist ja joonise kinnitamist.

12.jpg

Süsteemi soovituslikud nõuded

  • 64-bit (x64) protsessor
  • Windows 7
  • Vähemalt 2 GB RAM

 

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale