Tabelid (HARJUTUS 7)

Selles peatükis vaatame kuidas organiseerida andmeid tabeli abil. Tabelisse võib lisaks tekstile lisada näiteks pilte, valemeid, jooniseid jne. Tabel koosnebridadest ja veergudest, mille ristumiskohta nimetatakse lahtriks.

103.jpg

Tabeli loomine

Tabeli lisamiseks kliki menüüs Lisa>Tabel

104.jpg

Väiksemate tabelite puhul lohista hiirega üle ruudustiku. Word näitab samaaegselt milline tabel tuleb. Ruudustiku alt leiad menüüvaliku Lisa tabel…

105.jpg

Avanenud aknas saad lisada veergude ja ridade arvu. Automaatsobituse alt saad valida tühja tabeli laiuse:

 • Kindel veerulaius – võimalus lisada kindel veeru laius; Automaatne sobitab tabeli kogu lehe laiusega
 • Automaatsobita sisuga – veeru aliused sõltuvad lahtri sisust
 • Automaatsobita aknaga – sarnane Automaatse sobitusega, kus tabeli laius sobitatakse lehe laiusega

Ridade ja veergude lisamine/kustutamine

Kui tabel on lisatud ja klikid suvalises lahtris, siis kuvatakse Tabeliriistad, mis on jagatud omakorda Kujundus ja Paigutus alammenüüks. Kõik tabeliga tehtavad toimingud on nende kahe menüü all.

106.jpg

Tabelile uute ridade ja veergude lisamiseks liigu Tabeliriistad>Paigutus>Read ja veerud.

107.jpg

Siin on väga selgesti näha, mida miski nupp teeb. Kustutamine on tehtud natukene raskemaks, et eksimisvõimalus oleks väiksem.

Tabeli täitmine

Tabeli täitmiseks kliki hiirega soovitud lahtrisse ja sisesta soovitud tekst. Järgmisse lahtrisse liikumiseks võid kasutada samuti hiirt või TAB klahvi.

108.jpg

Tabeli vormindamine

Tabelis oleva teksti vormindamine toimub nagu ikka – Avaleht>Font ja Lõik. Märgista kogu tekst ja eemaldame näiteks lõiguvahed ja muudame reasammu 1,0. Seejärel märgistan kõige ülemise rea ja muudan teksti paksuks ja oranži värvi.

109.jpg

Lahtri suuruse muutmise leiad Tabeliriistad>Paigutus>Lahtri suurus alt. Muudame näiteks kogu tabeli ridade kõrguse 0,8cm. NB! Tabeli suurust on võimalik ka hiirega tabelijoontest sikutades!

110.jpg

Kui oleme lahtrid suuremaks teinud siis näeme, et tekst paigutatakse vaikimisi üles vasakule. Sisu paigutamiseks vali Tabeliriistad>Paigutus>Joondus.

111.jpg

Siin näeme üheksat kasti, mis näitavat kuhu tekst lahtris paigutatakse.

112.jpg

Lahtri sisu värvimiseks ja joone stiili muutmiseks leiame vajalikud tööriistad Tabelisiistad>Kujundus alt. Tausta värvi lisamiseks selekteeri soovitud lahtrid ning vali Varjustus.

113.jpg

Tabeli joonte vormindamiseks on rohkem vahendeid – joone stiil, jämedus ja värv. Vähemalt ühte parameetritest muutes aktiveeritakse Joonista tabel, mis võimaldab hiirega klikkida või lohistada soovitud joontel.

114.jpg

Andmete sorteerimine

Tabelis olevate andmete sorteerimiseks vali menüüst Tabeliriistad>Paigutus>Andmed>Sordi.

115.jpg

Avanenud aknas jälgi, et Päiserida oleks sisselülitatud ning seejärel vali millise veeru järgi soovid sorteerida. Kuna tegemist on nimedega, siis tüüp jääb tekstiks ning valime Tõusev järjestus.

116.jpg

117.jpg

Lahtrite ühendamine ja tükeldamine

Kiire võimalus lahtreid ühendada, on kustutada ülearused jooned. Kasuta selleks Tabeliriistad>Kujundus>Joonista äärised>Kustutuskumm tööriista ning kliki soovitud joontel.

118.jpg

119.jpg

Kustutuskumm on tegelikult suht valutu ja kiire. Ametlikult asuvad vahendid lahtri ühendamiseks ja tükeldamiseks Tabeliriistad>Paigutus>Ühenda grupis. Lahtrite ühendamiseks tuleb soovitud lahtrid äramärgistada.

120.jpg

121.jpg

Tabelilaadid

Nagu teksti puhul, on ka tabeli vormindused koondatud laadidesse – Tabeliriistad>Kujundus>Tabelilaadid.

122.jpg

Hiirega üle stiilide lohistades, kuvatakse tabeli kujunduse eelvaade. Kujunduse vasakul äärel näed Tabelilaadide suvandid näed tabelielemente, mida saad lihtsast lisada või eemaldada. Oma järgmisel tabelil jätsin ‘Triibutatud read’ ja ‘Päiserida’. Kuna antud stiil teksti vertikaalselt keskele ei pannud, siis lisasin selle “käsitsi”.

123.jpg

Kiirtabelid

Kiirtabelid on võimalus kasutada olemasolevaid valmistabeleid või luua enda omi. Enda loodud tabeli lisamiseks kiirtabelisse selekteeri oma tabel ning valiLisa>Tabel>Kiirtabelid>Salvesta valik kiirtabeli galeriisse.

124.jpg

Harjutus 7

 • Koosta pildi järgi sarnane tabel
 • Tee silma järgi, seega täpsed millimeetrid pole olulised

10

SEE ALL Add a note
YOU
Add your Comment

Viimased postitused

 • Microsoft Teams

  Mis on Microsoft Teams? Microsoft Teams on vestluspõhine tööruum, kus saab...

 • Microsoft Forms

  Microsoft Forms on Office 365 paketiga kaasa tulev rakendus, mille abil saad...

 • Microsoft Sway

  Microsoft Sway uutmoodi töövahend, mille abil saab luua ja jagada...

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust