Üleminekud (Harjutus 03)

Üleminekud

Üleminek esitluses tähendab viisi, kuidas slaidi vahetatakse. Vanemates versioonides nimetati seda slaidisiirdeks. Järgmises näites on valitud üleminekuks “lüke”.

Oma ülemineku valimiseks vali PowerPoint menüüs Üleminekud ja piilu tekkinud galeriid.

Ülemineku puhul, kui mõtled kavada jutu, kus üleminek sümboliseerib mida teed, siis lase vali mida hing ihkab. Tavalise kooli esitluse puhu vali midagi tagasihoidlikku ja soovitavalt kogu töös sama.

Ülemineku lisamine kõikidele slaididele

Vaikimisi lisatakse  üleminek sellele slaidile, mis on parajasti aktiivne.  Kõikidele slaididele lisamiseks vajuta nuppu Üleminekud>Rakenda kõigile. Lisatud üleminekutest annavad märku slaidide pisivaates väikesed tähekesed.

Ülemineku kestus ja heli

Igal üleminekul on vaikimisi selle looja ette näinud ajalise kestuse. Pildil oleval näitel on see näiteks 6 sekundit, mis kohati võib liiga pikk olla. Seepärast on kasutajal võimalus seda ise määrata.

Kestuse üleval on näha, et võimalus on lisada ka heli. Kui teed selle valiku, siis pead eelnevalt veenduma, et koht, kus seda esitatakse, võimaldab heli taasesitamist.

Järgmise slaidi käivitamine

Vaikimisi, kui oled esitluse loonud, saab edasi liikuda näiteks tühiku või hiirekliki abil. Üleminekud>Liigu järgmisele slaidile on meile antud natuke valikuvõimlust. Näiteks saab hiirekliki välja lülitada või panna slaidid automaatselt edasi liikuma. Näiteks sul on reisi pildid, mida soovid taustaks liikuma panna, siis lisad Pärast: 00:05,00 ja klikid Rakenda kõigile.

Harjutus 03

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale