Word 2016 kasutajaliides

Programmi käivitamine

Programmi Microsoft Word 2016 käivitamiseks on mitmeid võimalusi. Esimese asjana võid klikkida ekraani alla vasakusse nurka Windows START nupule. Kui programm on selles arvutis olnud populaarne, siis arvatavasti on see kohe näha.

Muul juhul kliki hoopis all nurgas olevale luubiga pildile ja sisesta programmi nimi, mida soovid käivitada. Meie puhul siis “WORD”.

Sisselogimine

Kui oled endale ostnud Office 365 või tööjuures on antud litsents, siis on hea mõte programmi sisselogida. See annab võimaluse kasutada programmiga erinevaid rakendusi, nagu näiteks pilveteenust OneDrive ning dokumentidele lisatakse automaatselt teie nimi. Programmi käivitamisel leidke programmi ülemisest servast tekst “Office’i funktsioonide parimaks kasutamiseks logige sisse“.

Ja kui oled edukalt sisselogitud, siis ilmub su nimi üles paremasse serva.

Kui sul on mitu kontot, siis saab ka need lisada, kui klikid “Vaheta kontot” ning avanenud aknas vali “Lisa konto“.

NB! Kui oled koolis, siis ei pea sisse logima.

Word 2016 kasutajaliides

Programmi käivitamisel kuvatakse sulle vasakus servas viimati kasutatud dokumendid ja paremal uue dokumendi loomise variandid. Valime “Tühi dokument“.

Usun, et kõik inimesed on vähemalt korra elus Wordi kohanud ja viimased aastad on see olnud põhimõtteliselt muutumatu. Programmiaken koosneb neljast suuremast alast:

 • Dokumendi ala
 • Tiitelriba (Title Bar)
 • Lindiriba (Ribbon)
 • Olekuriba (Status Bar)

Dokumendi ala (Text Area)

Programmi kõige olulisem ala, kus kogu ime sünnib. Vaikimisi kuvatakse töö tegemiseks valge vertikaalne A4 dokument.

Ümber dokumendi võiks siinkohal kuvada kohe joonlaua. Selleks vali menüüst Vaade>Joonlaud.

Teine asi, mille võiks kuvada on Vaade>Navigeerimispaan. See annab hea ülevaate dokumendi struktuurist ning võimaldab ühe klikiga leida õige pteatüki.

Tiitelriba (Title Bar)

Tiitelriba kuvab vaatamata oma väiksusele päris palju infot ja tööriistu:

 • kiirpääsuriba (quick access toolbar) – võimaldab lisada omal valikul erinevaid ööriistu dokumendiga kiiremaks töötamaks. Selle osa kõige esimene nupp “Automaatsalvestus” aktiveritakse, kui oled oma dokumendi salvestanud OneDrivesse.
 • faili nimi (filename) – lisaks faili nimele, kuvatakse siin oleks, kui dokument on näiteks avatud ainult lugemiseks või on vanemas versioonis jms.
 • kasutaja (user) – võimalus näha oma kasutajaseadeid või näiteks end välja logida
 • lingi kuvamissuvandid (ribbon display options) – valikud lindiriba kuvamiseks
 • akna manipuleerimise vahendid (window management)

Lindiriba (Ribbon)

Lindiriba kõige olulisem osa on menüü vahekaardid (tabs), mis on jaotatud vastavatesse gruppidesse (groups). Igal menüügrupil on kindel ülesanne ja osad grupid ilmuvad välja alles mõnda kindlat operatsiooni teostades. Iga grupi kuvatavad tööriistad on populaarsemad ja kuvatakse vastavalt ekraani suurusele – väiksema ekraani puhul vähem. Kui antud grupi tööriistade hulgas peaks veel midagi olema, siis leiad need dialoogiakna (dialog box) nupust.

Olekuriba (Status Bar)

Olekuriba on tihti meelest läinud oluline dokumenditöötluse osa, mida on hea aegajalt meelde tuletada:

 • info – dokumendi info. Näiteks lehekülgede arv, õigekeelsuskontroll, sõnade arv jne
 • vaated – erinevad vaated dokumendi lugemiseks
 • suum – 100% on vaikimisi 1:1 dokumendi suurus. Kasuta kiireks suumimiseks Ctrl+hiirerull võimalust

Kasutaja seaded

Kasutaja saab oma seadeid vastavalt kasutajaprofiilile muuta. Selleks kliki oma nimel tiitelribal ja vali Kontosätted.

Välimuse muutmine

Esimese asjana saad muuta natuke välimust. See “Office taust” valik muudab üleval nurgas taustakest, mis pole võib-olla nii oluline, kui “Office kujundus“. Nimelt on võimalik muuta tausta tumedamaks, mis säästab natuke rohkem silmi.

Muudatused salvestatakse automaatselt.

Microsoft Word teenused

Sinu konto all on näha ka tarkvaraga seotud teenused. Vaikimisi on kohe ühendatud sinu OneDrive, kuhu saad oma dokumente salvestada. Kui sul on veel OneDrive kontosid või soovid veel põnevaid teenuseid kasutada, siis kliki nupul Lisa teenus.

Attachments5

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Kontrolli tunnistust

Tööribale