WordPress – Allalaadimine ja paigaldamine

Teemad

  • WordPress.com registreerimine
  • WordPress allalaadimine
  • WordPress paigaldamine

WordPress.com registreerimine

Vali veebiaadress wordpress.com ning kliki nupul Get Started

Kohe alguses pakutakse muuta WordPress emakeelseks. Oleme nõus ja klikime lingile Eesti.

See viib meid aaderssile https://et.wordpress.com/signup/. Edasi täida kõik väljad. Kindlasti pead kontrollima, mida kirjutad, sest topeltsisestust ei nõuta. Kui kõik valmis, vajuta nuppu Create Blog.

Järgmiseks kontrolli oma e-posti ning kliki saadetud lingile. Jälgi ekraanile ilmuvaid juhendeid – lisa blogi nimi, vali kujundus jne.

WordPress.org allalaadimine

Rohkem me enam WordPress.com juure tagasi ei pöördu. Edaspidi tegutseme ainult enda paigaldatud WordPressiga. Lae alla vajalikud failid aadressilt WordPress.org. Veebilehel pakutakse kohe võimalust sikutada eestikeelne WordPress.

Seejärel leia üles allalaadimise link ‘Lae WordPress 3.6 alla’.

WordPress paigaldamine

WordPressi paigaldamiseks peab sul olema veebiserver, mis toetab PHP versiooni 5.2.4 ja MySQL 4.1.2. Meie kasutame õppimiseks WAMP serverit.

Kui  sul on nõuetele vastav server olemas, siis tuleb WordPressi jaoks luua MySQL andmebaas ja veenduda, et oleks mingi kasutaja. Avan WAMP serveri phpMyAdmin lehe ning Andmebaasid menüüs loon uue andmebaasi wordpress.

Edasi liigun Kasutajad menüüsse ja lisan uue kasutaja ja parooli. Ära unusta lehte alla kerida ning anda kasutajale ka kõik õigused.

Nüüd kui andmebaas koos kasutajaga on WordPressi jaoks olemas, tekitan wamp>www kataloogi blogi jaoks uue kataloogi wp. Tekitatud uude kataloogi pakin lahti kogu WordPressi kokkupakitud sisu.

Nüüd ava veebilehitsejas (Google Chrome) veebiserveri aadress http://localhost/wp. Kui kõik on korras, siis peaksime saama veateate, et meil puudub fail wp-config.php

Klikime nupul Loo seadetefail. See avab uue akna ning teavitab sind, et sul läheb vaja andmebaasi ning kasutajat.

Klikime nupul Las käia. Avanenud aknas täida andmebaasi parameetrid ja klik nupul Sisesta. NB! Kuna parooli ei varjata, siis jälgi, et keegi ei näeks, mida sa trükid.

Kui ühendus andmebaasiga on olemas, siis kliki nupul Käivita paigaldus!

Viimase asjana küsitakse sult veebilehe nime ja administaatori seadeid. Pane tähele, et tegemist ei ole enam andmebaasi kasutaja/parooliga ning kindlasti ära kasuta ka sama parooli. Kõike asju saab ka pärast muuta. Lehe lõpus leiad privaatsuse valiku, mille võiksid kohe sisselülitada. Kliki nuppu Paigalda WordPress.

Kui paigaldus oli edukas, siis näed kirjet Korras!

Nüüd kui minna uuesti WordPressi aadressile http://localhost/wp, siis peaksid nägema ühe postitusega blogi.

Nüüd on sul WordPress kenasti paigaldatud ja ootamas sisu.

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale