WordPress – Külastajate tagasiside

Teemad

Räägime veel natuke kasutajatest ja pöörame tähelepanu nendepoolsele tagasiside läbi järgmiste teemade:

  • küsitlused
  • hinnangud
  • otsingusõnade jälgimine

Vaatame läbi päris mitut pistikprogrammi ning sinu leht võib minna väga kirjuks. Et mitte kasutajaid segadusse ajada, siis tee oma valikud ja leia mis on sinu veebi jaoks kõige olulisem.

Küsitlused

Küsitluse (Polls) eesmärk saada mingile küsimusele vastuseid. Näiteks kas sõbrad tulevad peole, kas sinu uus kodukas meeldib neile, kas sinu koolitusega oldi rahul jne. Minu tähelepanu on köitnud järgmised pistikprogrammid:

  • Polldaddy Polls & Ratings – nagu nimigi ütleb, siis tuleb küsitlusega kohe kaasa ka hinnangute andmise kood. See vajab jällegi WordPress.com sisselogimist ning statistikat hoitakse polldaddy serveris. Kuigi seda oli lihtne seadistada, siiski maksimumpunkte ei annaks
  • Social Polls by OpinionStage – küsitlus, mille jätan kindlasti meelde. Loodavad küsitlused ja statistika hoitakse autori veebilehel, kuid see pakub huvitavaid võimalusi ning tihedat seotust Facebookiga.
  • WP-Polls ja YOP Poll – need kaks pistikprogrammi jäid lõpuks sõelale ja võitjaks osutus YOP Poll. Ootasin rakenduselt lihtsat seadistamist ja lisamist postitusele.

YOP POLL

Pärast paigaldust ja aktiveerimist lisatakse kenasti Yop Poll menüü, kus näed kõiki küsitlusi, lisada uut ja muuta seadeid.

Tekstiredaktorile lisatakse kohe küsitluse lisamise nupp. Sealt saad valida, kas näiteks suvaline või viimati lisatud küsitlus.

Võimalus on lisada ka kindel küsitlus, näiteks id=1

[yop_poll id="1"]

Programm paigutab ennast ka kenasti moodulite alla. Lihtsalt lohista suvalisele moodulite alale. Programmi paigutamisega tekitatakse automaatselt hääletuste arhiiv ning lisatakse menüüsse.

Ainuke asi, millega tuleb vaeva näha on tõlge.

Hinnangud

Siinkohal otsin pistikprogrammi, kus kasutajad saaksid minu artikleid hinnata 5-palli süsteemis. Siinkohal hakkas kohe silma kk Star Rating. Pärast aktiveerimist tekitatakse uus menüü ning sellel klikkides pääsed kohe ligi seadetele. Kindlasti jälgi, et see oleks aktiivne (Enable) ning seejärel kohad kus seda näidatakse. Näiteks Show in Posts ja Show in Pages. Alla kerides leiad koha Position, mis määrab, kuhu hinnangutähed ilmuvad. Näiteks ülal paremal, siis vali Top Right. Salvesta!

Ülejäänud seaded vastutavad väljanägemise eest. Kui kõik on kenasti salvestatud, siis ilmuvad soovitud tähekesed postitustele ja lehtedele.

Moodulite osa täiendati uue elemendiga, mis kuvab kõrgemalt hinnatud postitusi.

Otsingusõnade jälgimine

Viimasena siin peatükis soovin teada, mida kasutajad minu WordPressi otsingukasti sisestavad. Selleks on ülilihtne programmijupp Search Meter. Paigalda ja aktiveeri ning see on valmis töötama. Tulmemusi näed Töölaud>Search Meter.

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale