WordPress – Moodulid

Teemad

  • Mis on moodulid?
  • Moodulite haldamine

Mis on moodulid?

Võib öelda, et moodulid on pisikesed kastid ümber WordPressi põhiosa. Need võivad asuda nii päises, jaluses kui ka külgedel. Igal kujundusel võib see olla erinev. Tihti kasutatakse mooduleid näiteks viimati lisatud postituste, sildipilve, lisamneüü vms jaoks. Moodulite arv ei ole piiratud ja on võimalik erinevate pistikprogrammide paigaldamisega täiendada.

Moodulite haldamine

Meie kujunduses on vaikimisi aktiveeritud moodulid lehe jaluses.

Nende muutmiseks või eemaldamiseks vali menüüst Välimus>Moodulid

Siit leiame kohe kaks suurt paneeli. Vasakul on saadalolevad lisamoodulid ja paremal moodulite ala, mis kuvatakse saidi jaluses. Nende lisamiseks, kustutamiseks või järjekorra muutmiseks lohista neid lihtsalt hiirega.

Klikkides mooduli paremas servas saad muuta nende olemasolevaid seadeid. Näiteks kommentaaride puhul saad valida mitu viimast kommentaari näidati. Pealkirja lahtri võid jätta tühjaks, kui vaikimisi pealkiri ei sobi.

See kujundus pakub meile ühte moodulite ala veel – Täiendav mooduli ala. Tekitame sinna uudiste menüü, sildipilve ja ühe suvalise teksti mooduli. Menüü tekitamiseks teen endale uue menüü (Välimus>Menüüd) ja annan nimeks ‘küljemenüü‘.

Seejärel liigun moodulite paneelile ja leian üles Kohadndatud menüü ning lohistan selle Täiendava moodulite ala paneelile.

Mooduli seadetest lisan pealkirja, valin õige menüü ja salvetan.

Kui WordPressi esilehte piilun, siis on soovitav menüü paremas ääres kenasti olemas.

Lisame sinna sildipilve – leia üles moodul Sildipilv ja lohista Täiendava mooduli alale. Kuna meil silte on vähe, siis meie pilveke on päris väike.

Sildipilves kuvatakse enimkasutatavad sildid suuremalt. Lisame lõpetuseks ühe mooduli veel – Teksti moodul. See lubab lisada suvalist teksti ja vormindada HTML’is.

Pärast salvestamist on midagi sellist.

 

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

Profile picture of Karl Martti Kirp

Kontrolli tunnistust

Tööribale