WordPress – Rubriigid ja sildid

Teemad

  • rubriigid vs sildid
  • rubriikide tekitamine ja lisamine
  • siltide tekitamine ja lisamine

Rubriigid vs sildid

Vaikimisi jagatakse postitused kuudesse. Aga see pole kõige parem mõte, eriti kui postitusi on palju. Seepärast on hea postitused jagada kategooriatesse (rubriigid) ja sildistada. Mõttekas on jagada postitused kategooriatesse teemaatika alusel ning nende arv võiks jääda alla 10-ne. Ülejäänud tuleks jagada alamrubriikideks. Kõik sõltub veebilehe sisust. Näiteks metshein.com on jagatud kuute kategooriasse: cad, kontoritarkvara, arvuti, graafika, muldimeedia, veeb ning need jagunevad veel alamkategooriatesse.

Siltide lisamisega saad postitusele lisada iseloomustavaid märksõnu. Ja siltide kasutamine meeldib Google otsingurobotitele. Siltide lisamisel pole piiranguid, kuid ära tekita uut postitust.

Rubriikide tekitamine ja lisamine

Uue rubriigi tekitamiseks vali menüüst Postitused>Rubriigid

Kindlasti tuleb lisada rubriigile nimi ja seejärel kliki Lisa rubriik. Püsiviide luuakse automaatselt, kuid võid ka oma versiooni sellest luua. Tegemist on veebiaadressiga, mis kuvatakse hiljem kujul http://localhost/wp/category/uudised

Lisame ka kohe mõned alamrubriigid, näiteks Eesti ja Välismaa. Selleks teeme uue rubriigi ja ülemleheks valime ‘Uudised’

Lisatud rubriigid on kenasti näha parempoolses servas.

Nüüd kui lood või avad juba kirjutatud postituse, siis paremas servas leiad Rubriigid paneeli. Lisa valikud nende ette, kus soovid oma postitust kuvada.

Samas paneelis saad kiiresti luua ka uue rubriigi, klikkides + Lisa rubriik lingile.

Vaikimisi kujundusega kuvatakse rubriigid veebilehe jaluses.

Siltide tekitamine ja lisamine

Siltidega toimetamine toimub väga sarnaselt rubriikidele. Kuid siin soovitan teha nii, et tekitad uued sildid postituse juures ja haldad hiljem Postitused>Sildid. Märksõnad eralda teineteisest komadega.

Vaikimisi pole selle teemaga sildipilve välja toodud ja tulemust peaksid nägema postituse pealkirja all.

Kui mõnel sildil klikkida, siis kuvatakse kõik postitused kus on sama silti kasutatud.

NB! Siltide või rubriigi kustutamisega jääb postitus alles!

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale