WordPress – Varundamine

Mida teed, kui ühel hommikul ei saa enam adminnina sisselogida või pole su saiti enam olemaski? Ega ei teegi midagi, kõik tuleks uuesti lisada ja seadistada. Selleks, et sa midagi ei kaotaks, tuleks andmeid aegajalt varundada ehk teha koopiaid. Selles peatükis vaatamegi, mida pakub WordPress vaikimisi andmete taastamiseks ning kuidas saaksime pistikprogrammide abil seda tegevust autoatiseerida.

WordPressi andmete import ja eksport

WordPress pakub vaikimisi andmete varundamiseks Töövahendid>Ekspordi võimalust.

Sellele klikkides pakutakse sulle võimalust varundada kogu sisu (postitused, lehed, kommentaarid, kategooriad, sildid) või ainult postitused ja lehed eraldi. Kui valik tehtud vajuta nupule Lae ekspordifail alla.

Nüüd näiteks kujutame ette, et meie WordPressiga juhtus midagi ning me paigaldasime selle uuesti. Andmete taastamiseks peame valima Töövahendud>Impordi.

See kuvab meile loendi võimalikest süsteemidest, kust soovime andmeid üle tuua. Kuna meil on tehtud WordPressi andmetest koopia, siis paigaldame selle pistikprogrammi. Pärast edukat paigaldust vali xml fail ja kliki nupul Lae fail üles ja impordi.

Andmete varundamine BackWPup abil

Nagu näha, siis eelmine andmete taastamine on väga manuaalne. See tähendab, et peame ise pidevalt meeles pidama, lingile klikkama ning veel varukoopia kuhugi üleslaadima. Palju mugavam ja kindlam oleks, kui arvuti teeks seda meie eest. Minu valik on hetkel BackWPup.

Leia nimetatud pistikprogramm üles, lae alla ja aktiveeri. Kui kõik õnnestub, siis peaks menüüs olema vastav kirje.

Anname programmile siis ülesande kätte ja klikime Add New Job. Avanenud aknas kliki General sakil.

Esmalt anname tööle nime ning siis millist tüüpi varundamist soovime (Job Tasks), valin esimesed neli. Järgmisena tuleb valida, kuhu varukoopia saadetakse. Kindlasti on halvim valik oma serverisse see paigaldada, mida ma kohe ise teen. Kui koduleht on pisike, siis võid ka need emailile saata, muidu võiksid FTP versiooni proovida. Kahjuks localhostis ei näe näiteks Dropbox valikut! Vajutan Save changes.

Nüüd vali Schedule sakk ning paneme paika kui tihti koopiaid tehakse. Tee valik Start job with WordPress cron ja näiteks korra nädalas (weekly). Hea on panna see ööseks tegema, kui on vähem külastajaid. Kui sul on rohkem lehti, siis jälgi, et kõikide varundamine ei toimuks samal ajal. Save changes!

Järgmisena võiksid piiluda Files sakki. Siin on failid, mis lisatakse koopiale. Võibolla pole sul kõikidest failidest vaja teha koopiat, siis lisa valikud Exclude (välista) ette.

Sõltuvalt sinu sihtkoha valikust, muutuvad ka viimased sakid. Kuna mina valisin kataloogi, siis pean määrama, kuhu kataloogi see suratakse ning mitu viimast koopiat hoitakse.

Kui kõik seaded on salvestatud, siis peaksid seda nägema menüüs BackWPup>Jobs.

Esimese asjana võiksid ju kohe koopia ära teha ja veenduda, et kõik töötab. Kliki Run now nupul.

Natuke ootamist ja asi peaks valmis olema. Kui pole, siis kuvatakse vastav veateade. Õnnestumised ja ebaõnnestumised on kirjas BackWPup>Logs

 

Viimased postitused

Meist

metshein.com on pakkunud juba üle kümne aasta tasuta eestikeelseid infotehnoloogiaga seotud kursusi. Sama kurssi püütakse järgida ka edaspidi. Eesmärk muuta arvutiõpe võimalikult lihtsaks!

metshein.com: parim eestikeelne koolitusportaal

Autorist ja kontakt: kliki siia

Hetkel õpivad:

There are no users currently online

Kontrolli tunnistust

Tööribale